Zima to wyjątkowo trudny czas dla skóry, a problemy z jakimi musi się zmierzyć to, przede wszystkim, mroźne powietrze, przenikliwy wiatr i promienne słońce. Groźne jest także nadmiernie ogrzewane, suche powietrze w domach oraz rozgrzewanie zmarzniętego ciała, które podrażnia skórę, zamiast dać jej ukojenie.
Najpopularniejszym błędem pielęgnacyjnym zimą są długie, gorące kąpiele. Chociaż brzmią bardzo kusząco, nie pomogą w walce z suchą skórą. Gorąca woda dodatkowo przyczyni się do zniszczenia naturalnej bariery ochronnej skóry. Wybierz raczej krótki, ciepły prysznic, aby uniknąć łuszczącego się naskórka. Zaraz po kąpieli, nawilż swoją skórę. Oczyszczona jest bardziej narażona na wysuszenie. Stosując balsam na wilgotnej skórze ułatwisz zamknięcie i zatrzymanie wilgoci. Przechowuj butelkę balsamu w pobliżu wanny oraz przy każdej umywalce i korzystaj obficie po każdym myciu.
Ostrożnie dobieraj krem nawilżający. Niektóre mają składniki na bazie ropy naftowej, które mogą bardziej wysuszyć skórę w miesiącach zimowych. Należy wybrać inteligentną formułę, która ma naturalne, odżywcze składniki. Lepsze są te na bazie oleju, niż wody, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że pomogą utrzymać wilgoć w zimie. Do pielęgnacji skóry twarzy wypróbuj maskę inteligentnie nawilżająca Mary Cohr Hydrosmose Mask, która dzięki kwasowi hialuronowemu tworzy film na powierzchni skóry i ogranicza ucieczkę wody. Maska zawiera też masło Shea wykazujące działanie emoliencyjne. Poprawia wygląd i redukuje uczucie ściągnięcia.
Sposób w jaki się odżywiamy niewątpliwie wpływa na wygląd naszej skóry. Zimą powinniśmy jeść bardziej obfite posiłki, ponieważ nasze zapotrzebowanie energetyczne wzrasta. Zaleca się także jedzenie produktów zawierających dużo wody, która pomaga nawilżyć skórę od środka. Warto włączyć do diety jabłka, pomarańcze, kiwi, ogórki, cukinie czy marchew.
Upewnij się, że dostarczasz organizmowi wystraczającą ilość witaminy C i cynku, aby wesprzeć produkcję kolagenu i elastyny. Dobrym źródłem witaminy C są pomidory, papryka i kapusta. Cynk znajdziesz w wątróbce, kaszy gryczanej lub sezamie.
Rozważ także suplementację omega-3 lub zwiększ spożycie tłustych ryb, jaj i nasion. Odpowiednia ilość tego kwasu przyczynia się do właściwego funkcjonowania płaszcza hydrolipidowego skóry. Nie będzie ona sucha i szorstka w dotyku, nie utraci jędrności i elastyczności oraz zdrowego kolorytu. Natomiast, przy niedoborze kwasów omega-3, będziemy obserwować nieestetyczne łuszczenie się naskórka, co wykazuje związek z jego odwodnieniem.
Skórę należy chronić przed działaniem promieni słonecznych przez cały rok, także zimą. Jest ona narażona na działanie światła, które odbija się od kryształków śniegu. Pamiętaj, że promienie UVA przenikają także przez chmury. Przed wyjściem z domu smaruj twarz kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Pomadka także powinna go zawierać, tym bardziej, że usta mają mniej gruczołów łojowych i dlatego łatwiej o ich wysuszenie. Dobrym pomysłem będą filtry wodoodporne, których nie zmyje padający śnieg. Krem ochronny może mieć cięższą konsystencję niż ten, którego używałaś latem.
To prawda, że słońce w odpowiednich dawkach może mieć pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, zapewnia witaminę D, poprawia krążenie krwi i zwiększa metabolizm. Jednak nadmierna ekspozycja skóry na słońce może być szkodliwa. Naraża nas na alergie, utratę kolagenu, szybsze starzenie się skóry, uszkodzenia naczyń krwionośnych, oparzenia słoneczne, pojawianie się przebarwień i zmian skórnych, które mogą prowadzić nawet do rozwoju czerniaka. Dlatego zapewnienie skórze twarzy szczególnej ochrony przez cały rok jest wyjątkowo ważne.
Zima to idealny czas na rozpoczęcie kuracji depilacji laserowej, która jest sposobem na pozbycie się nadmiernego owłosienia przy jednoczesnym zaoszczędzeniu czasu. Depilacja laserowa jest polecana właśnie w tym okresie, ponieważ pomiędzy kolejnymi seriami należy wystrzegać się słońca. Dodatkowo, skóra jest wtedy jaśniejsza, przez co światło lasera jest lepiej absorbowane przez same włosy i dzięki temu depilacja jest skuteczniejsza.
Polecamy depilacje laserową w salonie Piękność Dnia w Katowicach. Salon wykorzystuje laser Light Sheer. Jego działanie polega na precyzyjnym, miejscowym niszczeniu elementów cebulki włosowej za pomocą światła laserowego. Dzięki temu włos już nie odrasta. Zabieg nie ma negatywnego wpływu skórę, jest bezpieczny, gdyż laser działa tylko na cebulki włosów. Dla uzyskania optymalnego efektu zabieg musi być wykonany kilkakrotnie. Efekty depilacji są zaskakujące i widoczne w zasadzie już po pierwszym zabiegu.
ul. Wita Stwosza 6,
40-036 KATOWICEtel. 607985541email: gabinet@pieknoscdnia.com.plhttp://www.pieknoscdnia.com.pl
Zima to dobry czas na zabiegi złuszczające, których, ze względu na słońce, nie można wykonywać latem. Proponujemy zabieg z kwasem glikolowym w Natural Nails & SPA w Luboniu.
Kwas glikolowy należy do kwasów AHA. Pozyskuje się go z trzciny cukrowej. Według salonu Natural NAils & SPA najczęściej stosuje się go w walce z procesami starzenia. Poprawia kondycję skóry, redukuje zmarszczki i przebarwienia. Napina skórę i zwiększa jej spoistość. Działa oczyszczająco i zwęża rozszerzone pory. Daje efekt wysokiego nawilżenia skóry, stymuluje produkcję kolagenu oraz odbudowę włókien elastycznych.
Warto jednak pamiętać, że nie należy go wykonywać, gdy temperatura spada poniżej minus pięciu stopni Celsjusza. Gdy zima jest ciepła, z dodatnimi temperaturami, to zabieg można spokojnie realizować.
ul. Kościuszki 95,
62-030 Luboń m.1Atel. 570402233email: salon@hwnaturalbeauty.plhttp://www.hwnaturalbeauty.pl