wszystkie artykuły

O czym pamiętać zimą?

Poniedziałek13.01.20

 

Sezon zimowy dla wielu osób oznacza gorącą herbatę, grube swetry i wieczory spędzone w domowym zaciszu. Jesteśmy mniej aktywni, a siedzący tryb życia nie działa korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Aby dotrwać do wiosny i nie popaść w melancholię, warto sięgnąć po kilka sprawdzonych metod i zafundować sobie trochę przyjemności.

Terapia masażem to świetny sposób, który pomoże ci przetrwać cały sezon zimowy. W tym okresie szczególnie triumfują zabiegi z wykorzystaniem ciepłych elementów masażu, takich jak podgrzany olej czy gorące kamienie. Warto wybrać się do dobrego gabinetu kosmetycznego i skorzystać z tej formy zabiegu, gdyż masaż wspaniale wpływa nie tylko na ciało ale i na ducha. Doskonale odpręża i rozluźnia spięte, zmęczone mięśnie i dodaje nam energii.

 

Jak działa masaż?

Wtorek14.01.20

Nic nie działa tak dobrze na wszystkie sfery człowieka, jak masaż, a jego wpływ jest szczególnie widoczny w przypadku układu krążenia. Układ krążenia to system transportowy, który pozwala krwi i limfie przepływać przez całe ciało. Dzięki temu wszystkie składniki odżywcze, tlen, hormony i krwinki mogą być dostarczone w miejsca, w których powinny się znaleźć, abyśmy mogli utrzymać zdrowe i mieć siłę w walce z chorobami. Obie funkcje są szczególnie ważne w zimowym czasie przeziębienia i grypy.

Podczas spoczynku przepływ krwi w mięśniach jest niewielki, a jego funkcje ograniczają się do podtrzymywania procesów życiowych. Ograniczony przepływ krwi nie pozwala składnikom odżywczym na dotarcie do komórek mięśniowych. Masaż pomaga przełamać ten cykl poprzez stymulację krążenia oraz zwiększenie szybkości przepływu krwi i limfy. Szybszy przepływ krwi to więcej składników odżywczych dostarczanych do komórek mięśniowych i skuteczne usuwanie produktów przemiany materii.

Biorąc pod uwagę, że limfa jest przesuwana przez ciało, głównie w wyniku skurczu mięśni, brak aktywności jest głównym wrogiem przepływu limfatycznego. Masaż, będący formą delikatnej manipulacji tkanek mięśniowych, pomaga zwalczyć skutki bezczynności i pozytywnie wpływa na cały organizm.  

Masaż kamieniami

Środa15.01.20

 

 

Masaż gorącymi kamieniami jest jednym z elementów medycyny Dalekiego Wschodu. Zakłada, że w ciele człowieka znajdują się źródła energii, zwane czakrami. Kamienie rozkładane są więc zgodnie z mapą czakr na ciele pacjenta, a następnie jego skórę natłuszcza się olejem i spokojnymi, powolnymi ruchami przesuwa kamienie w określonych kierunkach, wzdłuż kanałów energetycznych. Użycie ciepłych kamieni ma na celu odblokowanie przepływu energii, co z kolei ma ułatwić i przyspieszyć proces zdrowienia.

Masaż gorącymi kamieniami stosowany jest nie tylko w celach relaksacyjnych, ale także, w celach leczniczych. Przede wszystkim poprawia on krążenie krwi i limfy, stosuje się go w kuracjach antycellulitowych. Odżywia skórę, wpływa na jej elastyczność i jędrność. Regeneruje również mięśnie po urazach i zwiększa wydolność organizmu. Rozgrzewa, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo oraz poprawia metabolizm.

Polecamy zabieg masażu kamieniami w Salonie Kosmetyki Profesjonalnej we Wrocławiu.

Salon Kosmetyki Profesjonalnej

ul. Okulickiego 13,
51-215 Wrocław
tel. 723158077email: m.kaska@op.pl

Masaż aromaterapeutyczny

Czwartek16.01.20

Masaż aromaterapeutyczny jest zabiegiem wykonywanym z zastosowaniem olejków eterycznych, który łączy delikatne i spokojne ruchy masażu z indywidualnymi właściwościami aromatu. Kontakt olejków z receptorami powoduje natychmiastową reakcję systemu nerwowego, dzięki czemu w czasie zabiegu uzyskuje się pożądany efekt relaksu i odprężenia pacjenta. Mieszanka zapachowa jest dobierana dla każdego klienta indywidualnie, według jego potrzeb i preferencji. Najważniejszym celem zabiegu jest zrównoważenie ciała i umysłu, co osiągamy poprzez łagodzenie napięć, bólu i objawów stresu.  

Zachęcamy do skorzystania z masażu aromaterapeutycznego w SW Salon Wrocławski.

SW Salon Wrocławski

ul. Kościuszki 111,
50-442 Wrocław m.2u
tel. 666363773email: info@salonwroclawski.plhttp://www.salonwroclawski.pl

Beyond Organic Skincare - Relaxing Bath & Massage Oil

Piątek17.01.20

 

Amatorom domowych zabiegów SPA proponujemy relaksujący olejek do kąpieli i masażu Beyond Organic Skincare. To luksusowy i naturalny produkt o bogatej konsystencji, który nadaje się zarówno do kąpieli, jak i do masażu skóry. Zawiera olejek migdałowy i z krokosza barwierskiego, które odżywiają i nawilżają skórę oraz redukują jej szorstkość. Natomiast zawarty olej ze słonecznika, dzięki bogactwu kwasów omega 6 odbudowuje płaszcz skórny i przyspiesza regenerację skóry. Brak szkodliwych substancji zawartych w produkcie pozwala na utrzymanie jej w dobrej kondycji.

Z wykorzystaniem tego olejka, możesz na przykład  samodzielnie wykonać masaż twarzy.Najprostsza technika zakłada wykonywanie palcem wskazującym małych kółeczek na skórze w kierunku od środka twarzy na zewnątrz i lekko ku górze. Masaż wokół oczu zacznij od wewnętrznego kącika, przez górną powiekę, do kącika zewnętrznego i przez dolną powiekę znów do kącika zewnętrznego. Czoło masuj od linii między brwiami, przesuwając palce jednocześnie do góry i ku skroniom.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.